Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakanımız Nabi Avcı´ya Japonya´da Sevgi Gösterisi

Japonya´da bulunan Sayın Bakanımız Başkent Tokyo´da Japon ilk ve ortaokulunu ziyaret etti. Bakan Avcı, öğrencilerin yoğun sevgi gösterisiyle karşılandı.
Bakanımız Nabi Avcı´ya Japonya´da Sevgi Gösterisi

UNESCO Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitim Dünya Konferansına katılmak üzere Japonya’da bulunan Bakanımız Sayın Nabi Avcı, resmi temaslar kapsamında Başkent Tokyo´da incelemelerde bulundu.

Japon ilk ve ortaokulunu ziyaret eden sayın Bakanımız, okul yetkililerinden bilgi aldı.

Öğrencilerin yoğun sevgi gösterileri eşliğinde okula giren Sayın Bakanımız ve beraberindeki heyet, öğrencilerin Türkçe "merhaba" ifadeleri ile karşılandı. Ellerinde Türk - Japon bayrakları taşıyan öğrenciler Bakanımız ve heyetini Türkçe "elveda" diyerek uğurladı.

Bakanımız sayın Nabi Avcı daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığının Tokyo Camiini ve Yunus Emre Enstitüsünü ziyaret etti. Genel Müdürümüz Ziya Yediyıldız´da Bakanımız Nabi Avcı´ya eşlik ediyor.

 

 

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.