Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz, Cinnah Genç Yazarlar Ödülü’nü Verdi.

“Cinnah Genç Yazarlar Ödülü” Adlı ve “ Son Gelişmeler Çerçevesinde Türkiye-Pakistan Kardeşliği” Konulu Kompozisyon Yarışmasının Ödül Töreni.
Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz, Cinnah Genç Yazarlar Ödülü’nü Verdi.

Genel Müdürlüğümüz Koordinesinde bu yıl ikincisi düzenlenen, “Cinnah Genç Yazarlar Ödülü” adlı ve “ Son Gelişmeler Çerçevesinde Türkiye-Pakistan Kardeşliği” konulu Kompozisyon yarışmasının ödül töreni Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ ve Pakistan Ankara Büyükelçisi Sayın Sohail MAHMOOD’un katılımlarıyla Bakanlığımız Başöğretmen Salonunda gerçekleştirildi.

Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ törende yaptığı konuşmada; iki ülke arasındaki kardeşlik ve dayanışmaya dikkat çekerek, öğrencileri yazmış olduğu kompozisyonlardan dolayı kutlayarak, bu tip faaliyetlerin iki ülke gençliğinin birbirini tanımasına yardımcı olacağını belirtti.

Pakistan Büyükelçisi Sayın Sohail MAHMOOD ise konuşmasında; yarışmanın düzenlenmesi konusundaki işbirliğinden dolayı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne teşekkür ederek, öğrencilerin yazdıkları kompozisyonlarla Pakistan-Türkiye kardeşlik bağlarına katkıda bulunduğunu ifade etti.

Genel Müdürümüz Sayın Funda KOCABIYIK, “İki senedir düzenlediğimiz kompozisyon yarışması, kardeşliğimizi yansıtmanın en güzel örneklerinden biri olarak görmekteyiz. Eserlerde, çocuklarımızın Türkiye-Pakistan Kardeşliğinin bilincinde olduklarını görmek, bizi hem duygulandırdı hem de çok mutlu etti, yarışmaya katılma cesareti gösteren tüm gençlerimiz birinciliği hak etmiştir.” diye konuştu.

 

Törende 44 ilden seçilerek Genel Müdürlüğümüze iletilen 69 eser arasından dereceye giren ve mansiyon alanlara ödülleri takdim edildi. 

 

16-06-201716-06-201716-06-201716-06-201716-06-2017

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.