Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Çeçenistan Başkan Yardımcısı ve Beraberindeki Heyeti Makamında Kabul Etti.

 Bakanımız Sayın Nabi Avcı Rusya Federasyonu Çeçenistan Hükümeti Başkan Yardımcısı Sayın Hasan Hakimov,  Çeçenistan Eğitim ve Bilim Bakanı İsmail Bayhanov ve Beraberindeki Heyeti Makamında Kabul Etti. 
Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Çeçenistan Başkan Yardımcısı ve  Beraberindeki Heyeti Makamında Kabul Etti.

 

Sayın Bakanımız Nabi AVCI, Çeçenistan heyetini görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, ziyaretleri ile bizi onurlandırdıklarını söyledi. 

Halklarımız arasındaki tarihi akrabalık ilişkilerinin ve ortak zenginlik alanı olarak gördüğümüz Kafkasya coğrafyasının bize aşıladığı müstesna değerlerin doğal bir işbirliği zemini teşkil ettiğini söyleyen Sayın Bakanımız, bu bağlamda, Çeçenistan Cumhuriyeti’yle aramızdaki ekonomik, ticari, kültürel ve sosyal ilişkilerin olduğu kadar eğitim ilişkilerinin de güçlendirilmesini arzu ettiklerini söyledi. Sayın Bakanımız Nabi AVCI, Eğitim alanındaki işbirliğimizin güçlendirilmesinin genç nesillerimiz arasındaki bağların kuvvetlendirilmesine önemli katkı sağlayacağına inandığını, bu çerçevede, eğitim kurumlarımız arasındaki temasların arttırılmasında fayda gördüklerini sözlerine ekledi.

 Başkan Yardımcısı Hakimov da bu sıcak karşılamadan dolayı Bakan Avcı´ya teşekkür etti. Başkan Yardımcısı Hakimov, savaş nedeniyle Çeçenistan´dan Türkiye´ye gelen öğrenci sayısının azaldığını dile getirerek, bu sayıyı artırmak istediklerini söyledi.

Ziyarette, Çeçenistan Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanı İsmail Bayhanov, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ve Müsteşar Yusuf Tekin ve Genel Müdürümüz Ziya Yediyıldız´da hazır bulundu.

 

 

 Çeçenistan HeyetiÇeçenistan Heyetinin ZiyaretiÇeçenistan Heyetinin ZiyaretiÇeçenistan Heyetinin ZiyaretiÇeçenistan Heyetinin ZiyaretiÇeçenistan Heyetinin ZiyaretiÇeçenistan Heyetinin ZiyaretiÇeçenistan HeyetiÇeçenistan Heyeti

 

 

 

 

 

 

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.