Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakanımız Sayın Nabi AVCI Ürdün Ziyareti Kapsamında Türk Öğrencilerle Bir Araya Geldi.

Bakanımız Sayın Nabi AVCI, Ürdün temasları kapsamında Arapça dil eğitimi için Başkent Amman’da bulunan Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.
Bakanımız Sayın Nabi AVCI Ürdün Ziyareti Kapsamında Türk Öğrencilerle Bir Araya Geldi.

 

Genel Müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ’ın da bulunduğu ziyarette Arapça dil eğitimini tamamlayan öğrencilerin düzenlediği kapanış programına katılan Bakanımız, öğrencilerden Ürdün tecrübelerini ve Arapça şarkılarını dinleyerek, öğrencilerin sergilediği Ürdün yerel danslarını izledi.

Bakanımız Sayın Nabi AVCI, programda yaptığı konuşmada öğrencileri tebrik ederek onlara çok az sayıda öğrenciye nasip olmayacak bir yolu tamamladıklarını ancak yollarının daha uzun olduğunu, milletinize ve vatanınıza faydalı bireyler olmak için çalışmaya devam etmeleri gerektiğini söyledi. Ayrıca yabacı dil öğrenmenin önemine vurgu yaparak öğrencilere hem Türk hem de Arap yazar ve şairlerini okumalarını ve öğrenmeleri tavsiye etti.

Görüşme sonrasında öğrencilere yardımcı olan Ürdünlü temsilcilere hediye veren Sayın Bakanımız daha sonra eğitimini tamamlayan öğrencilerle akşam yemeği yiyerek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.