Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakanımız Sayın Nabi Avcı´nın Uluslararası Holokost Anma İttifakı (IHRA) Dönem Başkanı Dr. Mario Silva ile makamında görüştü.

Genel Kurul toplantılarına ülke olarak 2008 yılından beri Büyükelçi TEZGÖR Başkanlığında gözlemci ülke statüsünde çalışmalarına etkin bir şekilde katılım sağlamakta olduğumuzu belirterek sözlerine başlayan Sayın AVCI, konuşmasında farklı kültürlerin edebiyat, sanat, bilim alanlarındaki başarılarına ders kitaplarında yer vermenin büyük önemi olduğunu vurguladı.
Bakanımız Sayın Nabi Avcı´nın Uluslararası Holokost Anma İttifakı (IHRA) Dönem Başkanı Dr. Mario Silva ile makamında görüştü.

 

 

 

 

Bir ülkeyi tanımak için kitaplarda yer alan tarihi gerçeklerden ziyade bu tip değerlerin öğretilmesi gerektiğine inandığını belirtti ve bir sanatçıyla ülke hakkında sayfalarca bilgiye ulaşılabileceğini kaydetti.

Mario Silva ise Kanada olarak Türkiye'nin çalışmalara tam üye statüsünde katılmasını arzu ettiklerini dile getirdiği konuşmasında Holokost konusunun özellikle öğretim programları, ders kitapları ve öğretmen eğitimi alanlarında gözden geçirilmesi konusundaki hassasiyetlerini dile getirdi.

 

 

 

Uluslararası Holokost Anma İttifakı IHRA Dönem Başkanı   Dr. Mario Silvanın ZiyaretiUluslararası Holokost Anma İttifakı IHRA Dönem Başkanı   Dr. Mario Silvanın ZiyaretiUluslararası Holokost Anma İttifakı IHRA Dönem Başkanı   Dr. Mario Silvanın ZiyaretiUluslararası Holokost Anma İttifakı IHRA Dönem Başkanı   Dr. Mario Silvanın Ziyareti

 

 

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.