Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakanlığımız Heyeti Avrupa Yükseköğretim Alanı Bakanlar Konferansı´na Katıldı.

Genel Müdürümüz Sayın Funda KOCABIYIK, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Sayın Bülent ÇİFTÇİ ve ilgili Daire Başkanlarının yanında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Genel Kurul Üyesi Sayın Prof. Dr. Hasan MANDAL, 23-25 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Yükseköğretim Alanı (EHEA) Bakanlar Konferansı´na katıldı.
Bakanlığımız Heyeti Avrupa Yükseköğretim Alanı Bakanlar Konferansı´na Katıldı.

Bologna Süreci, tüm Avrupa ülkelerinin ve paydaşlarının destekleriyle bir Avrupa Yükseköğretim Alanı (EHEA) inşa edilmesini sağlamıştır. Eğitim ve öğretimde mükemmele ulaşmak, herkesin eşit koşullarda eğitime erişimini sağlamak ve öğrenim ve araştırmayı iç içe geçirmek amacıyla oluşturulan bu alan aynı zamanda; öğrencilerin, eğitmenlerin ve araştırmacıların çağımızın yeni zorluklarıyla mücadele edebilmesi için tüm imkânların seferber edildiği de bir platformdur.

Gerçekleştirilen EHEA Bakanlar Konferansı´nda, EHEA kapsamında gelecek on yıl için belirlenen ortak hedefler tanımlandı. Yükseköğretimin temelinde yer alan temalar üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Konferans kapsamında bulunan “Bologna Politika Forumu”nda farklı ülkelerden katılımcılar bir araya gelerek bilgi ve tecrübelerini paylaştı. Bununla birlikte Konferans vesilesiyle Paris´te bulunan Bakanlık heyetimiz, 1416 sayılı kanun kapsamında Fransa´ya gönderilen öğrenciler ile de bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

 

25-05-201825-05-2018

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.