Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakanlığımız Heyeti Özbekistan’a Çalışma Ziyareti Gerçekleştirdi.

10. Kalkınma Planı 25 nolu Öncelikli Dönüşüm Programı olan “Kalkınma İçin Uluslararası İşbirliği Altyapısının Geliştirilmesi Programı (KAGEP)” kapsamında Müsteşar Yardımcımız Sayın Yusuf BÜYÜK ile Genel Müdürümüz Sayın Funda KOCABIYIK ve beraberindeki heyet Özbekistan’a çalışma ziyareti gerçekleştirmiştir. 
Bakanlığımız Heyeti Özbekistan’a Çalışma Ziyareti Gerçekleştirdi.

Heyetimiz,  Ülkemiz ile Özbekistan arasında eğitim işbirliklerine yönelik istişarelerde bulunmak amacıyla Özbekistan Yüksek ve Orta Münhasır Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve üst düzey yetkilileriyle bir araya gelmiştir. Toplantıda; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Özbekistan’la her alanda işbirliğimizin geliştirilmesi yönünde verdiği talimat doğrultusunda, Ülkemiz ile Özbekistan arasında eğitim alanında işbirliği alanlarının tesis edilmesi amacıyla “Eğitim İşbirliği Anlaşması” imzalanması hususunda mutabakata varılmıştır. Bu karar doğrultusunda, iki ülke arasında Ortak Çalışma Grubu oluşturulacak ve en kısa sürede çalışmalara başlanacaktır.

 10-11-201710-11-201710-11-201710-11-201710-11-2017

Program kapsamında Özbekistan’da bulunan Taşkent Türk İlkokulu da ziyaret edilmiş olup okuldaki yönetici ve öğretmenlerimizle görüşmeler yapılmıştır.

10-11-201710-11-201710-11-2017

 

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.