Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakanlığımız ile Filistin Eğitim Bakanlığı Arasında İş Birliği Anlaşması İmzalandı.

Bakanımız Sayın Nabi Avcı ile Filistin Eğitim ve Yükseköğretim Bakanı Sayın Sabri Saidam tarafından Türkiye ve Filistin devletleri arasında eğitim alanında iş birliği anlaşması imzalandı.
Bakanlığımız ile Filistin Eğitim Bakanlığı Arasında İş Birliği Anlaşması İmzalandı.

Başta FATİH Projesi ve EBA içerikleri olmak üzere birçok alanda iş birliğini kapsayan imzalar, Bakanımız Sayın Nabi Avcı ile Filistin Eğitim ve Yükseköğretim Bakanı Sayın Sabri Saidam tarafından atıldı.

Genel Müdürlüğümüz koordinesinde gerçekleştirilen törende Sayın Bakanımız, Filistin Eğitim Bakanını Türkiye’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Kardeş Filistin halkıyla ilişkilerimizi eğitimin her düzeyinde bugün imzalayacağımız iş birliğiyle daha da ileri bir noktaya taşımış olacağız” dedi. Türkiye’de bugün itibarıyla 484 Filistinli öğrencinin yükseköğrenim gördüğünü bildiren Sayın Bakanımız, bugün imzalayacağımız eğitim iş birliği anlaşması ile bu sayıyı, hem de eğitimin diğer alanlarındaki iş birliğimizi daha da genişletmiş olacağız ve Sayın Bakan’a ziyaretlerinden dolayı tekrar çok teşekkür ederim” diye konuştu. 

 Filistin Eğitim ve Yükseköğretim Bakanı Sayın Sabri Saidam da, Türkiye’de bulunmaktan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 Konuşmaların ardından, Türkiye ile Filistin arasındaki eğitim ve yükseköğretim alanında iş birliği anlaşması imzalandı.

 

01-02-201601-02-2016

 

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.