Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakanlığımız ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı İşbirliğinde Düzenlenen Kazakistan Cumhuriyeti Mesleki ve Teknik Eğitimde Eğiticilerin Eğitimi Programı İstanbul’da Başladı.

Bakanlığımız ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı işbirliğinde İstanbul’da bu yıl 4 üncüsü gerçekleştirilen "Kazakistan Cumhuriyeti Meslekî ve Teknik Eğitimde  Eğiticilerin Eğitimi” programının açılış konuşmasını Genel Müdürümüz Y. Ziya YEDİYILDIZ yaptı.
Bakanlığımız ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı İşbirliğinde Düzenlenen Kazakistan Cumhuriyeti Mesleki ve Teknik Eğitimde  Eğiticilerin Eğitimi Programı İstanbul’da Başladı.

Sayın Bakanımız Nabi AVCI’nın selam ve muhabbetlerini ileterek sözlerine başlayan Genel Müdürümüz Proje’nin gerçekleşmesinde emeği geçen iki ülke devlet başkanlarına teşekkür etti.

Genel Müdürümüz, Bakanlığımız ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) işbirliğinde 2012 yılında başlatılan Proje kapsamında Kazakistan´ın çeşitli bölgelerinde mesleki eğitim kurumlarında çalışan farklı branşlarda toplam 243 öğretmene İstanbul’da eğitim verilerek bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunulduğunu ve aynı amaçla bu yılda 67 eğiticiye İstanbul’da 6 ayrı okulda farklı 6 branşta eğitim verileceğini belirtti.

Ayrıca eğitime katılan öğretmenlerin,  kardeş iki ülke arasındaki bağların güçlenmesine ve Kazakistan’a dönüşlerinde Kazak çocuklarına gerekli katkıyı sağlayacaklarına yürekten inandığını ifade etti.

Konuşmasının sonunda Sayın YEDİYILDIZ öğretmenlere başarılar diledi.Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.