Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Brunei

 

Çin

Brunei

Verilen Bursun Türü

 Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Bursu

İlk Başvuru Tarihi

05.02.2018

Son Başvuru Tarihi

12.02.2018

Mülakat Tarihi

14.02.2018 

ÖZEL ŞARTLAR: 

 1. Burs lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde geçerlidir.
 2. Burs almaya hak kazanan adaylar aşağıdaki üniversitelerden birine yerleştirilecektir:
  University Brunei Darussalam (UBD) www.ubd.edu.bn
  University Islam Sultan Sharif Ali (UNISSA) www.unissa.edu.bn
  University Technology Brunei (UTB) www.utb.edu.bn
  Politeknik Brunei (PB) www.pb.edu.bn
 3. Burs; ekonomik sınıf gidiş-dönüş uçak bileti (bir defalık gidiş; bursun tamamlanması kaydıyla dönüş), eğitim ücreti (kayıt, kabul, sınav ve oryantasyon ücretleri), kitap ödeneği, aylık burs ödemesi, yemek ücreti, devlet hastanesinde tedavi ve de Brunei’nin belirleyeceği enstitülerde konaklamayı kapsamaktadır. Enstitünün belirlediği yerlerde kalmak istemeyen adayların konaklama ücreti ise karşılanmayacaktır.
 4. Aday; İngilizce, Arapça ya da Malay dillerinden birisini iyi derecede bildiğini gösteren dil belgesine sahip olmalıdır.
 5. Başvuracak adayların 31 Temmuz 2018 tarihi itibariyle lisans düzeyindeki programlar için 18-25 yaş aralığında olması ve lisansüstü programlar için de 35 yaşını geçmemiş olması gerekmektedir.
 6. Adaylar detaylı bilgiye, asgari başvuru şartlarına ve burs imkanlarına ilişkin bilgilere http://www.mofat.gov.bn/Pages/BDScholarship.aspx adresinden ulaşabileceklerdir. Başvuru formunun doldurulmasını takiben adayların başvuru formunu applyBDGS2018@mfa.gov.bn adresine göndermeleri gerekmektedir.
 7. University Brunei Darussalam’a başvuracak adayların https://apply.ubd.edu.bn/orbeon/uis-welcome adresinden çevrimiçi başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

 

MÜLÂKAT GÜNÜ ELDEN TESLİM EDİLECEK BELGELER 

 1. Türkçe başvuru formunun çıktısı
 2. Brunei başvuru formu
  Başvuru formuna http://www.mofat.gov.bn/PublishingImages/Pages/BDScholarship/APPLICATION-FORM-2018-2019.pdf adresinden ulaşılabilirsiniz (Başvuru formu eksiksiz doldurulmalı, fotoğraflı ve imzalı olmalıdır)
 3. Son diplomanızın onaylı örneği ve transkript
 4. Adli sicil belgesi
 5. Yabancı dil belgesi
 6. Onaylısağlık raporu
 7. 2 adet referans mektubu
 8. Pasaport veya nüfus cüzdanı örneği

  

* Teslim edilecek belgeler 3’er nüsha halinde 3 adet telli dosya içinde mülâkat saatinde komisyona teslim edilecektir. Eksik ve/veya usulüne uygun hazırlanmamış belgeler işleme alınmayacaktır.

 *Tüm adayların İngilizce burs duyuru metnini dikkatle incelemeleri tavsiye edilir ve Brunei tarafınca istenen belgelerin İngilizce burs duyuru metnindeki hususlara göre düzenlemeleri ve ilgili şartları taşıyor olmaları gerekmektedir.

 

 *Adaylar, Bakanlığımızdan herhangi bir çağrı beklemeden, açıklanan mülâkat tarihinde, saat 10.00’da aşağıdaki adreste hazır bulunacaklardır. 

 

  

ADRES

Milli Eğitim Bakanlığı 

AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Beşevler Kampüsü C Blok 

Yenimahalle/ ANKARA 

 

 

Bilgi İçin:

Hasan ÇALIŞKAN

Tel : 0312 413 37 94

E-posta:  caliskanh@meb.gov.tr   

Bilgi İçin:             

Murat YILMAZER

Tel : 0312 413 18 29

E-posta:  myilmazer@meb.gov.tr

 

BURSA BAŞVURMAK İSTİYORUM

http://basvurular.meb.gov.tr/bsv2_4/disiliskiler_yabbursbsv/default.aspx

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.