Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

"Burada Türkçe Konuşuyor!"

MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü koordinesinde Kanada'dan Çin'e 40 ülkedeki 65 temsilciliğimizde 2021 yılında uygulanacak projelerden biri olan "Burada Türkçe Konuşuyor!" projesi eğitici eğitimiyle başladı.


40 ülkeden 180 eğitimcinin katılımıyla gerçekleşen "Burada Türkçe Konuşuyor!" projesi eğitici eğitimini Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tolga Erdoğan verdi.  

"Burada Türkçe Konuşuyor" projesi ile katılımcıların Türkçe konuşma becerilerinin katılımcı merkezli, eğlenceli ve günlük yaşama yönelik etkinlikler yoluyla geliştirilmesi ve birbirleriyle iletişim ve etkileşim kurmaları amaçlanıyor.  

Ayrıca projeyle katılımcıların farklı konularla ilgili birbirleriyle fikir alışverişinde bulunmaları ve genel kültür bilgilerini geliştirmeleri de amaçlanıyor.

22-01-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.