Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

DİSİPLİN MEVZUATINA İLİŞKİN SEMİNER DÜZENLENDİ

Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü ile Teftiş Kurulu Başkanlığı işbirliğinde, 16-17 Mayıs 2022 tarihlerinde yurt dışında görevli Eğitim Müşavirleri ve Ataşelerine yönelik "Disiplin Amirliği ve Muhakkiklik Rolleri" konulu çevrim içi seminer düzenlendi.
DİSİPLİN MEVZUATINA İLİŞKİN SEMİNER DÜZENLENDİ

Genel Müdür Ünsal, Teftiş Kurulu Başkanlığı ile koordineli olarak düzenlenen seminerin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Bakanlığımızca sunulan hizmetlerin niteliğinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla, iki oturum halinde gerçekleştirilen seminerin birinci oturumda; "Disiplin Amiri Görev ve Sorumlulukları ve Soruşturmalarda Dikkat Edilmesi Gereken Genel Hususlar" konusunda İnceleme ve Soruşturma Daire Başkanı İrfan Kaya, "Sözleşmeli Personel, Bakanlıklar Arası Ortak Kültür Komisyon Kararı Kapsamında Görevli Öğretmenler ve Okutmanların Sorumluluklarına Yönelik Hususlar" hakkında Bakanlık Başmüfettişi Mehmet Avcı; ikinci oturumda ise "Disiplin Hukuku, İnceleme ve Soruşturmanın Aşamaları ve Örnek Olaylar" konusunda, Bakanlık Müfettişi Turgut Büyüktepe bilgilendirmelerde bulundu.

 

Seminer, eğitimcilerin Eğitim Müşavirleri ve Ataşelerimizden gelen soruları cevaplamasıyla son buldu.

18-05-202218-05-202218-05-2022

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.