Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

e-PUB MÜZİK KİTABI EBA'DA

e-PUB MÜZİK KİTABI EBA'DA

Genel Müdürlüğümüzce 2017 yılından bu yana Türkçe ve Türk Kültürü derslerinde faydalanılmak üzere birçok içerik geliştirildi.

 

Bu çalışmalar arasında 2021 yılında hazırlığına başlanan e-pub müzik kitabı tamamlanarak EBA'ya yüklendi. Müziğin bir kültür aktarım aracı olarak kullanılması felsefesi ile hayata geçirilen müzik kitabı hem yurt dışında hem ülkemizde yaşayan çocuklarımızın kullanımı için zengin bir kaynak oldu.

 

EBA'ya giriş yaptıktan sonra Dersler>Tüm Dersler>Ortaokul>5.Sınıf >Türkçe ve Türk Kültürü 1.... alanından ders seviyesi seçildikten sonra kütüphaneden öneriler kısmında Türk Müziğine Yolculuk isimli kitabımızı bulabilirsiniz. Ayrıca EBA'ya giriş yaptıktan sonra Kütüphane>Kültür ve Sanat>Kitap/Dergi kısmından da ulaşabilirsiniz.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.