Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Frankfurt'ta Reprodüksiyon Sergi Düzenlendi

Türkiye Frankfurt Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliğine bağlı Hessen bölgesinde görev yapan Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmenleri tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Türkiye Frankfurt Başkonsolosluğu'nda Reprodüksiyon (Repro) Sergi düzenlendi.
Frankfurt'ta Reprodüksiyon Sergi Düzenlendi

Yaşları 7 ile 17 arasında değişen bölge öğrencileri arasında düzenlenen yarışma sonunda dereceye giren yaklaşık 50 resimden oluşan reprodüksiyon eser "Repro Sergi" adı altında sergilendi.

 

Öğrencilerin küçük yaşlarına ve herhangi bir profesyonel eğitim almamalarına rağmen yaptıkları çizimler katılımcılarda büyük hayranlık uyandırdı.

 

Türkiye Frankfurt Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Bora Başaran yaptığı konuşmada Türkçe Türk Kültürü dersi öğretmenleri tarafından düzenlenen Repro Sergiyi çok önemsediklerini dile getirerek şöyle devam etti:

"Çocuklarımızın sanatla tanışık olmalarını hedefleyen bu çalışma, öğrencilerimizin estetik duygularının gelişmesi bakımından büyük önem arz etmektedir. Dünyadan ve ülkemizden çok büyük ressamların eserlerini tanımakla kalmayıp, çok büyük şairlerin şiirlerine de temas etmeleri bakımından bu çalışmanın yüksek kazanımlı bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Aklın, bilimin ve sanatın ışığında yeni nesiller yetiştirmek tek gayemizdir. Sergimize emeği geçen bütün öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ilgilerini esirgemeyen Hessen Türk toplumuna gönülden teşekkür ediyorum."

 

İzleyicilerin görsel şölenine, her bir tabloya iliştirilmiş şiirlerle yazınsal bir lezzet katan sergi hafta boyunca Türkiye Frankfurt Başkonsolosluğu binasında vatandaşların beğenisine sunulacak.

 

24-05-201924-05-201924-05-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.