Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

GEÇMİŞTEN GELECEĞE GURBET HİKAYELERİ-2 YARIŞMASININ SONUÇLARI BELLİ OLDU

GEÇMİŞTEN GELECEĞE GURBET HİKAYELERİ-2 YARIŞMASININ SONUÇLARI BELLİ OLDU

Yurt dışında yaşayan çocuklarımızın geçmişte yaşananlara ilgi duymalarını sağlayarak ülkemiz ile bağlarını güçlendirmek, milli tarih bilinci oluşumuna katkı sağlamak, Türkçe ve Türk Kültürünü tanıtmak ve yaymak, aynı zamanda çocuklarımız ile aile büyüklerinin iletişimini arttırarak, onlara değerli olduklarını hissettirmek amacıyla "Geçmişten Geleceğe Gurbet Hikâyeleri-2" Yarışması düzenlenmiştir.  

7-11 ve 12-17 yaş arası olmak üzere iki kategori halinde düzenlediğimiz yarışmaya yurt dışından yoğun katılım olmuştur. Bu süreçte katılım sağlayan tüm eser sahibi çocuklarımızı tebrik eder, ailelerine, öğretmenlerine, hikâye yazım aşamasında destek aldıkları aile büyüklerine teşekkürlerimizi sunarız.     

Geçmişten Geleceğe Gurbet Hikâyeleri-2 Yarışması Sonuçları:

7-11 Yaş Aralığı:

1'inci Fatma Zehra BİLGİN (Fransa)

2'nci Eylül Belgin APTİL (Almanya)

3'üncü Zeynep HACIMACUN (Kosova)  

12-17 Yaş Aralığı:

1'inci Azra BAYRAK(Fransa)

2'nci Betül Elif TEMUR (Fransa)

3'üncü Elanur ASLANBAY(Fransa)  

Gyunel MAMEDOVA(Kazakistan) "Genel Müdürlük Özel Ödülüne" layık görülmüştür.

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.