Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Geleneksel Okuma Şenliğinin Finali Berlin’de Yapıldı

Türkiye Berlin Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliğince her yıl düzenlenen “Geleneksel Okuma Şenliği”nin bu yılki finali Türkiye Berlin Başkonsolosluğunda yapıldı.
Geleneksel Okuma Şenliğinin Finali Berlin’de Yapıldı

Her yıl küçükler ve büyükler kategorisi olmak üzere iki kategoride düzenlenen okuma şenliğinin bu yılki finalinde bölge elemelerine katılıp başarılı olan 24 öğrenci yarıştı.

 

Okuma şenliğinin finalinde öğrenciler Berlin Eğitim Ataşeliğine bağlı olarak görev yapan Türkçe Türk Kültürü dersi öğretmenlerinden oluşan komisyonca hazırlanan metinleri okudu.

 

Oldukça çekişmeli geçen finalin küçükler kategorisinde DTZ öğrencisi Ümmü Türkmen birinci, Konkordia İlkokulu öğrencisi Tuana Karadağ ikinci ve Klosterfeld İlkokulu öğrencisi Kayra Asena Koç üçüncü olurken, büyükler kategorisinde ise Katharina Heinroth İlkokulu öğrencisi Ecrin Nisa Arık birinci, Paul Klee İlkokulu öğrencisi Almila Bağcı ikinci ve Grundschule am Teltowkanal İlkokulu öğrencisi Zeynep Nefise Salman üçüncü oldu.

 

Finalde dereceye giren öğrenciler ödüllerini Türkiye Berlin Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Cemal Yıldız’ın elinden aldı.

 

Eğitim Müşaviri Yıldız, okuma şenliğini düzenleyen komisyon üyelerine, destek veren öğretmenlere ve katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

 

16-04-201916-04-201916-04-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.