Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Dalkıran Brüksel´de

MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran başkanlığında, İkili İlişkiler Daire Başkanı Mehmetali Akdağ, Yurt Dışı Teşkilatı Daire Başkanı Salim Donat ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’ndan Uzman Ömer Faruk Altıntaş’tan oluşan heyet, resmi ziyaretlerde bulunmak üzere Belçika’nın Brüksel şehrine gitti.
Genel Müdür Dalkıran Brüksel´de

Sivil toplum örgütleri ve Türk akademisyenlerle bir araya gelen Genel Müdür Dalkıran, Belçika´da Türkçe ve Türk Kültürü derslerinin mevcut durumu ve derslere katılımın sağlanması için yapılacak çalışmalar konusunda bilgi aldı.

Genel Müdür Dalkıran ve beraberindeki heyet, önce Flaman Eğitim Bakanlığı ve daha sonra Fransız Topluluğu Eğitim Bakanlığı yetkilerinden oluşan Karma Eğitim Uzmanları Komisyonu (KEUK) toplantılarına katıldı.

Toplantıların ardından Belçika´da görevli Türkçe ve Türk Kültürü öğretmenleriyle bir araya gelen Genel Müdür Dalkıran, öğretmenlerin yaptığı çalışmalar ve karşılaştıkları sorunlar hakkında bilgi edindi. Öğretmenlerle tek tek ilgilenen Genel Müdür Dalkıran, Eğitim Müşavirliğinin ve öğretmenlerin çalışmalarından çok memnun olduğunu dile getirerek orada görev yapan herkese başarılar diledi.

Genel Müdür Dalkıran, ziyaretleri boyunca kendilerini yalnız bırakmayan T.C. Brüksel Büyükelçisi Levent Gümrükçü’ye yapmış olduğu ev sahipliği için teşekkür etti.

 

28-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-2019

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.