Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Dalkıran, Libya Ankara Büyükelçisi Abduqader İle Bir Araya Geldi

Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu EYİSOY DALKIRAN, Libya Ankara Büyükelçisi Abdurrazag Mukhtar Ahmed ABDUQADER ile makamında görüştü.
Genel Müdür Dalkıran, Libya Ankara Büyükelçisi Abduqader İle Bir Araya Geldi

Türkiye Cumhuriyeti ile Libya arasındaki eğitim ilişkilerinin ele alındığı görüşmeye Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Muammer Yıldız, İkili İlişkiler Daire Başkanı Mehmetali Akdağ ve Libya Büyükelçiliği yetkilileri katıldı.

 

Libya öğrencilerinin en çok Türkiye’deki okullarda öğrenim gördüğünü hatırlatan Büyükelçi Abduqader, bu durumdan memnun olduğunu ve Türkiye’ye bu konuda minnettar kaldığını söyledi.

 

Genel Müdür Dalkıran yapılan görüşmenin son derece olumlu geçtiğini dile getirerek Büyükelçi Abduqader’e yapmış olduğu ziyaretten dolayı teşekkür etti. Ortak tarihimizin, halklarımız arasındaki dostluğun ve kardeşliğin temelini teşkil ettiğini belirten Genel Müdür Dalkıran, eğitim alanındaki işbirliğinin ilerlemesinin de ikili ilişkilerimizin güçlenmesine katkı sağlayacağını ifade etti.

 

08-02-201908-02-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.