Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Dalkıran´ın 9 Mayıs Avrupa Günü Mesajı

Genel Müdür Dalkıran´ın 9 Mayıs Avrupa Günü Mesajı

Avrupa Birliği ile ilişkilerimizin gelişmesi, bölgede yaşayan vatandaşlarımızın ve soydaşlarımızın ülkemiz ile olan gönül bağının güçlenmesi amacıyla eğitim alanında ikili ilişkilerin geliştirilmesi büyük önem arz etmektedir.

 

İnsanlığın demokrasi, insan hakları ve hukukun üstünlüğü gibi temel değerleri koruyarak bir arada yaşama kültürünün en büyük başarı hikâyesini oluşturan Avrupa Birliği´nin, vatandaşlarımız ve soydaşlarımız ile ülkemiz arasında bir köprü olmasının Birliğin geleceği açısından da önemli olduğuna inanmaktayız.

 

Ülkemiz, Avrupa Birliği üyelik sürecini karşılıklı, saygı, eşitlik ve her iki tarafın kazançlı çıkacağı bir süreç olarak değerlendirmektedir.

 

Temennimiz, ilişkilerimizin Birliğin varlık sebebini oluşturan temel değerlere yakışan düzeyde seyretmesidir.

 

Bu düşüncelerle, ülkemizde ve Avrupa´da yaşayan vatandaşlarımız ve soydaşlarımız başta olmak üzere tüm Avrupalıların Avrupa Günü´nü kutluyorum.

 

 

                                                                                                                                            Burcu EYİSOY DALKIRAN

                                                                                                                                           Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.