Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ , Avrupa Öğrenci Konseyi Temsilcilerini Makamında Kabul Etti.

Yükseköğretim Kurulu tarafından bir yılı aşkın süredir sürdürülen “Türkiye’nin Avrupa Öğrenci Konseyi’ne Aday Üyelik” sürecinin son aşamalarından biri olan “Çalışma Ziyaret”i (Study Visit) kapsamında çeşitli temaslarda bulunmak üzere ülkemizi ziyaret eden Danimarka, Litvanya, Romanya, Fransa ve Sırbistan ülkelerinin temsilciliklerinden gelen öğrencilere Genel Müdürümüz tarafından Bakanlığımız hakkında bilgi verildi.
Genel Müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ , Avrupa Öğrenci Konseyi Temsilcilerini Makamında Kabul Etti.

Avrupa Birliği ve diğer uluslararası kuruluşlarla işbirliğinde yürütülen çalışmalardan,  Genel Müdürlüğümüz koordinesinde Bakanlığımız diğer birimleri tarafından yürütülen ve uluslararası işbirliğine dayanan projelerden de bahsedildi.

 Avrupa Öğrenci Konseyi, 39 Ülkeden 47 uluslararası öğrenci birliğini tek çatı altında toplayarak Avrupa’da 15 milyondan fazla öğrenciyi temsil eden kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olup öğrencilerin sosyal ve kültürel faaliyetlerini destekleyip Avrupa’da eğitim kalitesini arttırmayı amaçlamaktadır.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.