Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Ziya Yediyıldız Kore Cumhuriyeti´nde Gerçekleştirilen UNESCO Dünya Eğitim Forumuna Katılıyor.

Kore Cumhuriyeti Incheon’da 19-22 Mayıs 2015 tarihleri arasında düzenlenen UNESCO Dünya Eğitim Forumu’na Genel Müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ ile birlikte UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Eğitim İhtisas Komitesi Başkanı Dr. Adnan BOYACI da katılım sağlamaktadır.
 Genel Müdürümüz Ziya Yediyıldız Kore Cumhuriyeti´nde  Gerçekleştirilen UNESCO Dünya Eğitim Forumuna Katılıyor.

Forum UNESCO, BM Kalkınma Programı (UNDP), BM Çocuk Fonu (UNICEF), BM Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi Kuruluşu (UN Women) işbirliğiyle düzenlenmektedir.

Bu etkinlik vesilesiyle 2000 yılından itibaren Herkes için Eğitim Programı’nın (EFA) ve eğitimle ilgili Binyıl Kalkınma Hedeflerinin uygulanmasındaki başarıların ve eksikliklerin değerlendirilmesi planlanmakta olup 2015 Eylül ayında Birleşmiş Milletler ülkelerince Sürdürülebilir Kalkınma Özel Zirvesi’nde kabul edilmesi beklenen 2015 Sonrası Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi Eğitim Amaç ve Hedeflerinin Sonuçlandırılması Eylem Çerçevesi üzerinde uzlaşmaya varılması öngörülmektedir. 

 

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.