Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ Melle Belediye Başkanını Ziyaretinin Ardından Bölgede Yaşayan Vatandaşlarımızla Bir Araya Geldi.

Genel Müdürümüz, Melle´deki okul ziyaretleri sonrasında Melle Belediye Başkanı Reinhard SCHOLZ tarafından onuruna düzenlenen resepsiyona katıldı
Genel Müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ Melle Belediye Başkanını Ziyaretinin Ardından Bölgede Yaşayan Vatandaşlarımızla Bir Araya Geldi.

   

    Türkiye’den böyle değerli bir bürokratı kentlerinde görmekten memnuniyet duyduklarını ifade eden Belediye Başkanı, bölgede yaşayan Türk vatandaşları hakkında bilgi vererek, göçmen olarak yurt dışına gönderdiği soydaşlarıyla bu derece yakından ilgilenen başka bir millet olmadığının altını çizerek, 1996’dan itibaren kardeş şehir olan Melle ve Niğde halkının dostluk hikâyesinin de iki ülke arasındaki bağların bir örneği olduğunu belirtti. Genel Müdürümüz, Bakanlık olarak bu tür örnekleri çoğaltma arzusunda olduğumuzu ve gençlerin arasında dostluğun arttırılmasının iki ülkenin geleceği açısından önemini vurgulayarak, burada yaşayan Türk gençlerinin bu konuda bir köprü vazifesi oluşturacağını belirtti.

      Genel Müdürümüz, resepsiyon sonrası Melle bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızla da bir araya geldi. Türkçe ve Türk kültürü derslerinin önemini ifade ederek devletimizin yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın her daim yanında olduğunun altını çizdi.

 

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.