Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Goethe-Instıtut Ankara ile İşbirliği Protokolü İmzalandı

Millî Eğitim Bakanlığı ile Goethe-Instıtut Ankara arasında "Okullar Geleceğin Ortakları (PASCH) Girişimine İlişkin İşbirliği Protokolü" imza töreni MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde gerçekleşti.
Goethe-Instıtut Ankara ile İşbirliği Protokolü İmzalandı

"Okullar Geleceğin Ortakları (PASCH) Girişimine İlişkin İşbirliği Protokolü"ne Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran ile Goethe-Instıtut Ankara Müdürü Dr. Eva Marquardt imza attı.

 

Genel Müdür Dalkıran, törende yaptığı konuşmada Türk-Alman ilişkilerinin çok köklü ve uzun bir tarihi geçmişe sahip olduğunu, günümüzde de bu ilişkilerin gelişerek devam ettiğini dile getirdi.

 

Genel Müdür Dalkıran, söz konusu protokol ile girişim kapsamında yer alacak PASCH okulu sayısının arttırılmasının, bu okullarda görev yapan öğretmelerimiz ve öğrencilerimizin gerçekleştirecekleri faaliyetler aracığıyla Türk-Alman dostluğuna katkı sağlayacağına vurgu yaptı.

 

Protokolün hayırlı olmasını dileyen Genel Müdür Dalkıran, iş birliğinde emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Enstitü Müdürü Marquardt da protokolün büyük önem arz ettiğini, PASCH girişiminin birçok ülkede yürütüldüğünün altını çizerek Türkiye'de PASCH ağına dahil 18 okul aracılığıyla yürütüldüğünü söyledi.

 

Protokol ile birlikte faaliyetlerin en iyi şekilde uygulanmasına devam edileceğini ifade eden Enstitü Müdürü Marquardt görevi sona ermeden bu protokolü imzalamış olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

 

08-10-201908-10-201908-10-201908-10-2019

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.