Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Hırvatistan Bilim, Eğitim ve Spor Bakanı Vedran MORNAR Bakanlığımızı Ziyaret Etti

Bakanımız Sayın Nabi AVCI adına  Müsteşarımız Yusuf TEKİN , konuk bakan ile çalışma yemeğinde biraraya geldi. Genel Müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ´ında katıldığı görüşmede Hırvatistan Bilim, Eğitim ve Spor Bakanı Sayın Vedran MORNAR, Hırvatistan ile Türkiye arasında karşılıklı güvene dayanan bir ilişki olduğunu, bunun her alandaki işbirliğimizi olumlu yönde etkilediğini dile getirerek Türkiye’deki eğitim alanındaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve özellikle de eğitimde teknolojinin başarılı bir kullanımının göstergesi olan FATİH Projesi konusunda Türkiye’nin bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak istediklerini ifade etti.
Hırvatistan Bilim, Eğitim ve Spor Bakanı Vedran MORNAR  Bakanlığımızı Ziyaret Etti

      Sayın Müsteşarımız, Sayın Vedran MORNAR ile bir araya gelmekten mutlu olduğunu belirterek Hırvatistan´ın dinamik ve hızlı dönüşümünün, bölgedeki diğer ülkeler için ilham kaynağı olduğunu, Balkanlar için aynı vizyonu paylaştığımızı ve birlikte yapabileceğimiz çok şey olduğunu söyledi.

         Ayrıca Sayın MORNAR’a Türk eğitim sistemi, e-okul bilgi yönetim sistemi ve Fatih Projesi hakkında bilgi veren Müsteşarımız eğitim alanındaki birikim ve deneyimlerimizi Hırvatistan ile paylaşabileceğimizi dile getirdi.  

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.