Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakan Selçuk, Azerbaycanlı Mevkidaşı İle Bir Araya Geldi

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, resmî ziyaretlerde bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Azerbaycan Eğitim Bakanı Ceyhun Bayaramov ve beraberindeki heyet ile MEB Tevfik İleri Toplantı Salonu’nda bir araya geldi.
Bakan Selçuk, Azerbaycanlı Mevkidaşı İle Bir Araya Geldi

Türkiye ve Azerbaycan’ın “tek millet, iki devlet” anlayışı temelinde yükselen müstesna ilişkilere sahip iki devlet olduğuna vurgu yapan Bakan Selçuk, iki ülke arasında pek çok alanda mükemmel düzeyde ilerleyen iş birlikleri olduğunu ve bunları zinde tutmak için eğitim alanında da çalışmaların artırılarak devam ettirilmesi gerektiğini dile getirdi.

 

Aynı zamanda mesleki eğitim ve yükseköğretim alanında da karşılıklı tecrübe paylaşımında bulunulmasından memnuniyet duyacağını söyleyen Bakan Selçuk, bu kapsamda öğrenci ve öğretmen değişimlerinin mevcut dostluğu güçlendireceğini ifade etti.

 

Türkiye’nin eğitim alanındaki tecrübelerinden yararlanmak istediklerini ve bu tecrübelerin ülkeleri açısından yararlı olacağını söyleyen Azerbaycan Eğitim Bakanı Bayaramov, Türkiye’de öğrenim gören Azeri öğrencilere kendi ülkelerinde öğrenim görüyormuş gibi sıcak misafirperverlikleri için de Türkiye’ye teşekkür etti.

 

Görüşmede Bakan Selçuk’a Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitimi Genel Müdürü Yusuf Büyük ve İkili İlişkiler Daire Başkanı Mehmetali Akdağ eşlik ederken, Azerbaycan Eğitim Bakanı Bayaramov’a Azerbaycan Yükseköğretim Genel Müdürü Yakup Pirier, Azerbaycan Eğitim Bakanlığı Genel Koordinasyonundan Sorumlu Genel Müdür Muhtar Mehmetof, Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği Müsteşarlarından Ramil Gurbanov ve Ruslan Abdullayev, Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Necibe Nesibova eşlik etti.

 

27-02-201927-02-201927-02-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.