Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Dalkıran Berlin’de

MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran, MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Muammer Yıldız ve Dışişleri Bakanlığı Yurtdışı Tanıtım ve Kültür İşleri Genel Müdürü Büyükelçi Deniz Çakar’dan oluşan heyet çeşitli resmî ziyaretlerde bulunmak üzere Almanya’nın başkenti Berlin’e gitti.
Genel Müdür Dalkıran Berlin’de

Heyet, temasları çerçevesinde Berlin’de devlete bağlı Türkçe ve Almanca eğitim veren Carl-von Ossietzky Okulunu, Aziz Nesin İlkokulunu, devlet tarafından tanınan eşdeğer okul Uluslararası Lomonossow-Ortak Okulunu ve John F. Kennedy Ortak Okulunu ziyaret ederek okul yetkililerinden bilgi aldı.

 

Heyet ziyaret ve görüşmelerin ardından Türkiye Berlin Büyükelçiliği‘nde Berlin’de bulunan Sivil Toplum Kuruluşları ve Türkçe Türk Kültürü dersi öğretmenleriyle bir araya geldi.

 

Toplantılara Berlin Eğitim Müşaviri Cemal Yıldız, Köln Eğitim Ataşesi Mustafa Genç, Münih Eğitim Ataşesi Mustafa Çakır, Frankfurt Eğitim Ataşesi Bora Başaran da katıldı.

 

Türkiye Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik’i ve Berlin Eğitim Müşaviri Cemal Yıldız’ı makamında ziyaret eden Genel Müdür Dalkıran Berlin Başkonsolosluğunda kurulan Türkçe Tanıtım Masası hakkında bilgi aldı.

 

Ardından Türkçe Türk Kültürü dersi öğretmeni Mukaddes Karaağaç’ın görev yaptığı Lenau Grundschule Okulunu ziyaret eden Genel Müdür Dalkıran, okul müdürü ve Türkçe ve Türk Kültürü Dersi alan öğrencilerle sohbet etti.

 

Genel Müdür Dalkıran Berlin’de bulunan sivil toplum örgütlerini, DİTİB Şehitlik Camisi’ni, Berlin Merkez Cami Derneği’ni, Türk Kültür Merkezi’ni ve Türk Eğitim Derneği’ni de ziyaret etti.

 

18-04-201918-04-201918-04-201918-04-201918-04-201918-04-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.