Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Köln´de "Türkiye Tanıtım Etkinlikleri" Düzenlendi

Almanya´nın Köln bölgesinde bulunan ve uluslararası bir okul olan Sieglar/Troisdorf İlkokulu´nda farklı ülkelerin tanıtılması amacıyla yapılan "Tüm Dünyadan" temalı proje kapsamında "Türkiye Tanıtım Etkinlikleri" düzenlendi.
Köln´de "Türkiye Tanıtım Etkinlikleri" Düzenlendi

Türkiye Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes yaptığı konuşmada çocukların Türkiye-Almanya dostluğunun geleceği olduklarını vurgulayarak çocuklara derslerine ve Türkçe öğrenimine önem vermeleri tavsiyesinde bulundu.

 

Köln Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Gençer de etkinlikte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Okulda görevli Türkçe öğretmeni Mustafa Özhan Erdoğdu´nun ve Türk velilerin girişimiyle gerçekleşen etkinlikte Türkiye´nin kültürel zenginliğini yansıtan fotoğrafların sergisi ve Hacivat-Karagöz oyununun gösteriminin yanı sıra öğrencilerden oluşan koronun söylediği Türkçe şarkılar da yer aldı.

 

Ayrıca etkinliğe katılanlara Türk bayrakları, Türkiye haritası ve çeşitli hediyelerin dağıtımı yapılarak aileler tarafından hazırlanan Türk yemekleri ikram edildi.

 

09-05-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.