Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Genel Müdür Dalkıran'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Genel Müdür Dalkıran'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a çıkmasıyla başlayan ve Cumhuriyetimizin ilanıyla netice bulan bağımsızlık mücadelemizin 100. yıl dönümünü kutluyoruz.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu kutlu günü gençlere armağan ederek onlara inandığı gibi bizler de gençlerimize inanıyoruz.

 

En büyük kazanımımız olan gençlerimizin tarihine ve kültürüne bağlı bir şekilde yetişmeleri için dünyanın dört bir yanında gayretle çalışıyoruz.

 

Kurtuluş Savaşı'nda vatanımız uğruna şehadete eren gençlerimiz gibi bugün de ülkesi için canla başla çalışan gençlerimizin olması bizleri gururlandırıyor.

 

Gençlerimizin enerjisi eğitim alanında daha kararlı ve güçlü bir şekilde politikalar üretmemizi ve geleceğe daha fazla umutla bakmamızı sağlıyor.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; 19 Mayıs 1919'da bağımsızlık ateşini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle yâd ediyor, başta gençlerimiz olmak üzere milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                             Burcu Eyisoy Dalkıran

                                                                                                                                                                                                                             Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.