Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Berlin 4. Geleneksel Futbol Turnuvası

Türkiye Berlin Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği himayesinde her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelen futbol turnuvasının bu yıl dördüncüsü gerçekleşti.
Berlin 4. Geleneksel Futbol Turnuvası

Berlin 4. Geleneksel Futbol Turnuvası, Atatürk kupası adı altında, "Almanya'da Türkçe ve Türk Kültürü Derslerinin 50. Yılı" sloganı ile Berlin'de 4, 5 ve 6. sınıfta Türkçe ve Türk Kültürü dersine katılan öğrencilerden oluşan 8 takımın katılımıyla gerçekleşti.

 

4'erli takımlardan 2 grup oluşturularak yapılan turnuvanın başlama vuruşunu Berlin Başkonsolosu M. Mustafa Çelik yaptı. Turnuvada öğrenciler hem yarıştı hem kendilerince eğlendi.

 

Grup elemelerinin ardından finalde Türkçe Türk Kültürü öğretmenleri Ömür Şahin ve Sevinç Güneş'in takımları karşı karşıya geldi. Heyecanlı ve çekişmeli geçen final maçında şampiyonluk kupasını Ömür Şahin'in öğrencileri havaya kaldırdı. Turnuvada Sevinç Güneş'in öğrencileri ikinci, Sedat Yıldız'ın öğrencileri ise üçüncü oldu. Öğrenciler kupalarını Başkonsolos Çelik'in elinden aldı.

 

Turnuva, geçen yıl "Berlin Eğitim Ataşeliği Geleneksel Futbol Şenliği" adı altında düzenlenmiş ve Türkçe Türk Kültürü dersi öğretmeni Senem Börekçi'nin öğrencileri şampiyon olmuştu.

 

25-06-201925-06-201925-06-201925-06-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.