Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Türkmenistan'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Cumhuriyetimizin ilanının 96'ncı yıl dönümü Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta da büyük bir sevinç ve gururla kutlandı.
Türkmenistan'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Türkmenistan Aşkabat Ortak Türkmen Türk Okulunda gerçekleşen törene Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Yusuf Büyük, Uluslararası Anlaşmalar ve Burslar Daire Başkanı Binnur Uzun ve Türkiye'nin Aşkabat Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Bekir Erdoğan katıldı.

 

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran törende yaptığı konuşmada, aziz Türk milletinin bundan 96 yıl önce zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen Cumhuriyeti kurduğunu hatırlatarak; "başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum." ifadelerini kullandı.

 

Türkmenistan Aşkabat Ortak Türkmen Türk Okulu öğrencilerinin söylediği "Ölürüm Türkiyem" şarkısı büyük beğeni topladı.

 

Türkiye-Türkmenistan eğitim işbirliği anlaşması ve diğer konularda görüşmelerde bulunan Bakan Yardımcısı Safran, daha sonra öğretmenlerle yapılan toplantıda sorunların dünyanın ortak dili olan eğitimle aşılabileceğini vurguladı.

 

30-10-201930-10-201930-10-201930-10-2019 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.