Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Kitaplarla Sınırları Aşıyoruz

  T.C. Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliğimiz nezdinde görev yapan Türkçe ve Türk Kültürü öğretmenlerimizden Betül Kübra BAĞCE KARA öncülüğünde Aralık 2018 de başlatılan « KİTAPLARLA SINIRLARI AŞIYORUZ » isimli kitap kampanyası projesi ile Türkiye'den toplanan kitaplarla Belçika genelinde Türkçe ve Türk Kültürü dersleri verilen okulların kütüphanelerinde Türkçe köşesi kurulması planlanmıştır.
Kitaplarla Sınırları Aşıyoruz

    Proje kapsamında 6 ay içerisinde 3030 kitap toplanmıştır. Toplanan kitaplar, projenin Türkiye'deki ortağı olan Zara Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ahmet HOPLAMAZ tarafından Zara Kaymakamlığı'nın da katılımı ile Sivas'ın Zara ilçesinden Brüksel'e törenle uğurlanmıştır.   Türkiye'den Eğitim Müşavirliğimize ulaşan kitaplarla ilgili tasnif etme, komisyon kontrolünden geçirme, kitapların gideceği okulların tespiti gibi çalışmalar tamamlanmış olup okullara gönderilme aşamasına gelinmiştir.   Bu bağlamda Büyükelçimiz Sayın Zeki Levent Gümrükcü'nün de katılımı ile 27 Kasım 2019 tarihinde Türkçe ve Türk Kültürü derslerimizin verildiği okullardan biri olan La Vertu okulunda Türkçe kütüphane köşemizin açılışı yapılmıştır. Türkçe kütüphane köşelerimiz OLC (Dillere ve Kültürlere Açılım Programı) kapsamında ders verdiğimiz farklı şehirlerdeki dokuz okulda daha açılacaktır.

  29-11-201929-11-201929-11-2019        29-11-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.