Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Anne ve Baba Tutumlarının Çocukların Kişilik Gelişimi Üzerine Etkileri

Türkiye'nin Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliğinin organizasyonunda 30 Kasım-1 Aralık tarihlerinde Almanya'nın Augsburg, Altdorf ve Dachau şehirlerinde "Anne ve Baba Tutumlarının Çocukların Kişilik Gelişimi Üzerine Etkileri" üzerine aile eğitim semineri düzenlendi.
Anne ve Baba Tutumlarının Çocukların Kişilik Gelişimi Üzerine Etkileri

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Mehmet Çolak'ın konuşmacı olarak katıldığı seminerler, Augsburg Belediyesi, Augsburg Türk Veli Derneği, Dachau Türk Veli Derneği, Altdorf Türk Veli Derneği, Altdorf Belediye Gençlik Dairesi ve bölgedeki Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmenlerinin desteğiyle gerçekleşti.

 

Koruyucu, mükemmeliyetçi, ilgisiz ve demokratik gibi aile türlerinin konuşulduğu seminerde her bir aile türünün çocukları ile kurduğu ilişki modelleri hayatın içinden örneklerle anlatılarak dinleyicilerden gelen sorular ile somutlaşan sorunlara çözüm önerileri sunuldu.

 

Seminerde ayrıca kültürler arasındaki iletişim kanallarının ve gençlerin, Türkiye ve Avrupa'nın kültürel dünyasında yaşayabileceği olumsuzlukların önlenebilmesi için alınması gereken tedbirler de anlatıldı.

 

Seminere Türkiye'nin Münih Başkonsolosu Mehmet Günay, Münih Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Çakır, Türkçe Türk Kültürü dersi öğretmenleri, veli dernekleri başkanları, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 

05-12-201905-12-201905-12-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.