Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Türkiye ile Belarus Arasında Eğitim Alanında Ortak Çalışma Grubu 1. Toplantısı Gerçekleşti

Toplantıya Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, Belarus Eğitim Bakan Yardımcısı Alexander Kadlubay, MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran, Belarus Eğitim Bakanlığı Uluslararası İşbirliği Bölümü Başkanı Irina Shitkovskaya ile her iki ülkenin Eğitim Bakanlığı ilgili birim yetkilileri katıldı.
Türkiye ile Belarus Arasında Eğitim Alanında Ortak Çalışma Grubu 1. Toplantısı Gerçekleşti

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç yaptığı açılış konuşmasında, Doğu Avrupa'daki kilit ülke konumunda olan Belarus ile ilişkilerimizin her alanda geliştirilmesine önem verdiklerinin altını çizerek şöyle devam etti: "Bu toplantıda  Belarus ile  yapılmış olan eğitim anlaşmalarında  yer alan eğitim alanındaki işbirliği hususlarının somut uygulamalara dönüştürülerek, yapılan çalışmaların çocuklarımıza faydalı olmasını temenni ediyorum"

Belarus Eğitim Bakan Yardımcısı Alexander Kadlubay ise açılış konuşmasında, Belarus-Türk Eğitim Çalışma Grubuna başarılar dileyerek "Bu toplantı, ilerde iyi bir diyalog tesis etmemize ve karşılıklı olarak eğitim sistemlerimizi geliştirmemize fırsat sağlayacağını düşünüyorum" dedi.

Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran ile Belarus Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı Uluslararası İşbirliği Bölümü Başkanı Irina Shitkovskaya başkanlığında gerçekleşen toplantıda eğitim alanında işbirliğinin geliştirilmesine yönelik yol haritası ele alındı.

25-09-202025-09-202025-09-202025-09-2020

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.