Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

9 Mayıs AB Günü Kısa Film Yarışması'nın Sonuçları Belli Oldu

Genel Müdürlüğümüzce AB'ye üye ve aday ülkelerde yaşayan 15-17 yaş aralığındaki gençlerimize yönelik düzenlenen 9 Mayıs Avrupa Günü Kısa Film Yarışması'nın sonuçları belli oldu.
9 Mayıs AB Günü Kısa Film Yarışması'nın Sonuçları Belli Oldu

Yurt dışında yaşayan gençlerin Türkiye'nin AB'ye üyelik yolunda kat ettiği mesafeyi anlamalarını sağlayarak hem Türkiye'nin sosyo-ekonomik gelişim düzeyinin farkına varmalarını hem de AB'nin değerleri, temel haklar ve politikaları hakkında bilgilerini ve farkındalıklarını artırmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmanın duyurusu Bakanlığımız Yurtdışı Müşavirlik ve Ataşelikleri ve sosyal medya aracılığı ile yapılmış ve birçok Avrupa ülkesinden gencimiz katılım sağlamıştır.  

AB uzmanlarından oluşan jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda ilk üçe giren isimler ise şöyle;  

1. Enes ÖZBEK-Fransa

2. Selin YURTSEVER-Fransa

3. Enes BOZOV-Emre İBRİYAM-Bulgaristan  

Genel Müdürlüğümüze ulaştırılan eserler için  tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Online olarak düzenlenecek ödül töreni ve yarışmaya katılan çocuklarımız ile yapacağımız toplantı tarihi Genel Müdürlüğümüz tarafından ayrıca duyurulacaktır.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.