Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

TÜRKİYE-ÖZBEKİSTAN 6. DÖNEM KARMA EKONOMİK KOMİSYONU (KEK) GÖRÜŞMELERİ TAŞKENT'TE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay'ın eş başkanlıklarında yürütülen çalışmalarda eğitimin de yer aldığı birçok alanda iki ülkenin iş birliğini güçlendirecek kararlar alınarak KEK  protokolü imzalandı.
TÜRKİYE-ÖZBEKİSTAN 6. DÖNEM KARMA EKONOMİK KOMİSYONU (KEK) GÖRÜŞMELERİ TAŞKENT'TE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay, alınan kararların, ekonomik ilişkileri somut eylemler temelinde ticaretten enerjiye, ulaştırmadan eğitime, tarımdan sağlığa pek çok alanda ilerletme kararlılıklarının bir göstergesi olduğuna işaret etti.   

Ayrıca Türkiye ve Özbekistan arasındaki köklü ilişkilerin eğitim alanında da güçlenerek devam etmesi kararlılığı vurgulandı.  

Bakanlığımızı temsilen heyette yer alan Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran, Özbekistan Halk Eğitim Bakanı Sherzad Shermatov ile bir araya geldi.   

Görüşmede Uluslararası Anlaşmalar ve Burslar Daire Başkanı Mehmet Kiraz ve Özbekistan Eğitim Müşaviri Ali Eyyüp Koca'da yer aldı.  

Türk-Özbek kardeşliğinin önemine değinilen görüşmede özellikle küresel salgın sonrasında ortaya çıkan ihtiyaçlara yönelik karşılıklı işbirlikleri ele alındı. 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.