Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

TÜRKİYE İLE GABON ARASINDA EĞİTİM ALANINDA İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Gabon Yurttaşlık Eğitiminden Sorumlu Milli Eğitim, Yükseköğretim, Bilimsel Araştırma ve Teknoloji Transferi Bakanı Patrick Mouguıama-Daouda ile ikili ve heyetler arası görüşme gerçekleştirdi.
TÜRKİYE İLE GABON ARASINDA EĞİTİM ALANINDA İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Bakan Selçuk, "Eğitim alanında imzaladığımız iş birliği anlaşmasının mesleki eğitimdeki tecrübe paylaşımlarıyla üretim ve istihdama yeni bir ivme kazandırmasını diliyorum." dedi.

Bakan Selçuk, Covid-19 sürecinden kaynaklı uzaktan eğitim konusunda da görüş alışverişinde bulunabileceğini belirtti.

Gabon Eğitim Bakanı Mouguıama-Daouda  ise iki ülke arasında imzalanan iş birliğine büyük önem verdiklerini dile getirerek, özellikle mesleki ve teknik eğitim alanında Türkiye'nin tecrübelerinden faydalanmak ve bunu Gabon eğitim sistemine yansıtmak istediklerini vurguladı.

Görüşmeler sonrasında Türkiye Cumhuriyeti ile Gabon Cumhuriyeti arasında Eğitim Alanında İşbirliği Anlaşmasını Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Gabon Yurttaşlık Eğitiminden Sorumlu Milli Eğitim, Yükseköğretim, Bilimsel Araştırma ve Teknoloji Transferi Bakanı Patrick Mouguıama-Daouda imzaladı.

 

09-07-202109-07-202109-07-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.