Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

BAKAN ÖZER, KOSOVALI BAKANLARLA BİR ARAYA GELDİ

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bir dizi görüşmeler gerçekleştirmek için ülkemize gelen Kosova Cumhuriyeti Eğitim, Bilim, Teknoloji ve Yenilik Bakanı Arberie Nagavcı ile Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.
BAKAN ÖZER, KOSOVALI BAKANLARLA BİR ARAYA GELDİ

Görüşmede, iki ülke arasında eğitim işbirliği konuları ele alındı.

 

Görüşmede Bakan Özer'e Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Petek Aşkar, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Karahan, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sabahattin Dülger, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, İkili İlişkiler Daire Başkanı Mehmetali Akdağ ve Bakanlık yetkilileri eşlik etti.

 

Bakanlığımıza bağlı çeşitli kurumları da ziyaret eden Kosova heyeti, aynı zamanda Türkiye'nin ilk Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ndeki (TEKNOFEST) stantları gezerek yarışmalar ve projelerle ilgili bilgi aldı.

 

Kosovalı Bakanlar TEKNOFEST ziyaretinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile de bir araya geldi.

27-09-202127-09-202127-09-2021

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.