Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

14. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASI BAŞLIYOR

14. Uluslararası MEB Robot Yarışması, 13-16 Haziran 2022 tarihleri arasında Şanlıurfa'da GAP Arena Spor Salonu ve Yerleşkesinde, "Göbeklitepe" teması ve "Ahican Tarihin Sıfır Noktasında" sloganıyla 12 kategoride gerçekleştirilecek.
14. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASI BAŞLIYOR

Başvurusu robot.meb.gov.tr adresinden yapılacak olan yarışma, COVID-19 salgını nedeniyle ulusal düzeyde, seyirciler asgari seviyede tutularak veya seyircisiz olarak yapılacak.

 

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile ACROME Robotik Mekatronik Sistemleri San. ve Tic. A.Ş. arasında imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü çerçevesinde yarışmanın ortaya çıkardığı rekabet duygusu ile öğrencilerin kodlama becerilerinin en üst seviyeye ulaşmasını sağlamak üzere en yoğun katılımın olduğu Çizgi İzleyen (Temel Seviye), Çizgi İzleyen (İleri Seviye), Çizgi İzleyen (Hızlı Seviye), İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), Mini Sumo ve Labirent Ustası olmak üzere 6 kategoride riders.ai platformu üzerinden bu yıl ilk defa 25 Nisan-01 Mayıs 2022 tarihleri arasında Sanal Robot Yarışması ile ön eleme yapılacak.

 

Ortaokul, lise ve yükseköğretim öğrencilerinin katılabileceği yarışmaya ilişkin bilgiler robot.meb.gov.tr adresinden takip edilebilecek.

 

Başvuruları 07 Mart 2022 tarihinde başlayacak olan yarışmanın ön elemesi yapılacak 6 katagoride son başvurusu 17 Nisan 2022 ve ön elemesi yapılmayacaklar için ise son başvurusu 22 Mayıs 2022 tarihine kadar yapılabilecek.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.