Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

BAKAN ÖZER, KATAR'DA ÖĞRETMENLER VE TÜRK VATANDAŞLARIYLA BULUŞTU

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Katar'da görevli öğretmen ve Türk vatandaşlarıyla buluştu.
BAKAN ÖZER, KATAR'DA ÖĞRETMENLER VE TÜRK VATANDAŞLARIYLA BULUŞTU

Bakan Özer, beraberindeki heyetle DOHA Büyükelçisi Mustafa Göksu tarafından düzenlenen programa katıldı. 

Katar'da görevli öğretmen ve bu ülkede yaşayan Türk vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Özer, burada yaptığı konuşmada dost ve kardeş ülke Katar'ı ziyaret etmekten ve bir arada bulunmaktan son derece memnuniyet duyduğunu belirterek vatandaşların ramazanını kutladı.  

Buradaki Türk vatandaşlarının Türkiye'nin temsilcisi olduğuna işaret eden Bakan Özer, iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlenmesi,  tarihsel ve kültürel mirasının karşılıklı olarak paylaşılması, kültürler arası etkileşimin artması için yaptıkları katkılar dolayısıyla vatandaşlara teşekkür etti. 

Bakan Özer, eğitim alanındaki iş birliklerinin artırılması için Katar'da önemli temaslarda bulunduklarını söyledi. 

Bakan Özer, Türkiye'nin son 20 yılda çok hızlı bir dönüşüm yaşadığını, eğitimden sanayiye ve kültüre kadar birçok alanda önemli adımların atıldığını kaydetti. 

Bakan Özer, Türkiye'nin dünyada yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen dimdik ayakta olduğunu ve olmaya devam edeceğini vurgulayarak "Birlik ve beraberlik içerisinde Türkiye'nin çok daha güçlü hâle gelmesi için sizler de burada çalışmaya devam edeceğinize inanıyorum." dedi. 

Türk Okulunu ziyaret ettiğini ve oradaki öğretmenlerle bir araya geldiğini anımsatan Bakan Özer, şunları kaydetti: "Kendileriyle gurur duyuyorum, burada büyük fedakârlıklarla çalışıyorlar. Öğretmenlerimizle Türk Okulumuzda daha iyi nasıl hizmet verilir, bunları müşahade ettik. Bu okulumuzda 9 derslikle Türk vatandaşlarına iyi eğitim vermeye imkân yok. Bu 9 derslik sayısını, 36'ya çıkaracağız. Anaokulu yok. İnşallah onu da yapacağız. Okul öncesi eğitim bizim çok önem verdiğimiz alanlardan biri. Onun için hem anaokulu kuracağız hem de buradaki ikili eğitimi ortadan kaldıracağız. Döner dönmez kaynakları göndereceğiz ve  okulumuzu mevcudun 3 katına çıkaracağız. Buradaki öğretmenlerimizin dil eğitiminden mesleki gelişimlerine kadar her türlü ihtiyaçlarında yanlarında olacağız. Bakanlık olarak buna gücümüz var, inşallah önümüzdeki hafta itibarıyla bunları hayata geçirmek için gerekli adımları atacağız."

Göksu da Bakan Özer'e programa teşrif ettiği için teşekkür etti. 

Programa Katar'da görevli öğretmenler, ülkede yaşayan vatandaşlar ile Katar Büyükelçiliği çalışanları katıldı.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.