Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

TÜRKÇE VE TÜRK KÜLTÜRÜ EĞİTİMİ İHTİYAÇ ANALİZİ VE İÇERİK GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI TANITILDI

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından 2-4 Mayıs 2023 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen "Türkçe Öğretiminde İyi Uygulamalar Konferansı"nda Türkçe ve Türk Kültürü Eğitimi İhtiyaç Analizi ve İçerik Geliştirme Çalışmaları Tanıtıldı.
TÜRKÇE VE TÜRK KÜLTÜRÜ EĞİTİMİ İHTİYAÇ ANALİZİ VE İÇERİK GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI TANITILDI

Konferansta, MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından 2017 yılında başlatılan akademik çalışmalar kapsamında gerçekleştirilen ihtiyaç analizi ile güncellenen Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretim programı ve materyalleri, hazırlanan kamu spotu, dijital oyun (SEYYAH) ve etkileşimli etkinlikler, e-PUB müzik kitabı, hikâye kitapları, sözlü edebi seçkilerin ve EBA Yurt Dışı tanıtımının yer aldığı sunum AB ve Projeler Koordinasyonu Daire Başkanı Zeynep Öçgüder ile İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Ömer Can Cömert tarafından gerçekleştirildi.

 

Ayrıca EBA platformu aracılığıyla sunulan dijital içeriklere erişim ve tanıtım videoları da paylaşıldı.  

 

Konferansa, Türkçe öğretimine yönelik iyi uygulama örneklerini paylaşmak üzere Bakanlığımız bünyesinde görev yapan öğretmenlerimiz, yurt dışında çalışmalar yapan kurumlar ve üniversite öğrencileri katıldı.

04-05-202304-05-202304-05-202304-05-2023

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.