Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Kanadalı Mevkidaşı İle Görüştü

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Kanada Kolejler, Üniversiteler, Eğitim, Araştırma ve Yenilik Bakanı Reza Moridi ile makamında görüştü
Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Kanadalı Mevkidaşı İle Görüştü

 

Dokuz Üniversite temsilcisi ile ülkemizdeki çeşitli üniversitelerde resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Bakan Moridi, Sayın Bakanımıza nezaket ziyaretinde bulundu. İki ülke arasında üniversiteler arası akademisyen ve öğrenci değişimi konusunda işbirliğinin artmasını istediklerini belirten Moridi, Türkiye ile yükseköğretim alanında pek çok ortak çalışma yapabileceklerini, bilgi ve deneyim paylaşımında bulunabileceklerini belirtti. Moridi ayrıca ziyaret ettiği üniversitelerden oldukça etkilendiğini dile getirdi.

Bakanımız Sayın Nabi  Avcı ise, iki ülke arasında orta ve uzun vadede eğitimde işbirliği ve ikili eğitim faaliyetlerinin geliştirilmesine devam edileceğini söyledi.

Görüşmelerin ardından Sayın Bakanımız, Moridi’ye çini tablo hediye etti. Konuk Bakan ise Bakanımıza kalem hediye etti.

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.