Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Sayın Bakanımızın Katılımı ile Kazakistan Cumhuriyeti Mesleki ve Teknik Eğitimde Eğiticilerin Eğitimi Sertifika Töreni Gerçekleştirildi.

Bakanımız Sayın Nabi Avcı, Kazakistan Eğitim Bakanlığı’nın talebi üzerine MEB ve TİKA iş birliğinde Mesleki ve Teknik Eğitimde Eğiticilerin Eğitimi Projesi kapsamında eğitim alan katılımcılara Genel Müdürümüz Y. Ziya YEDİYILDIZ’ın da katıldığı törende sertifikalarını verdi.
 Sayın Bakanımızın Katılımı ile Kazakistan Cumhuriyeti Mesleki ve Teknik Eğitimde Eğiticilerin Eğitimi Sertifika Töreni Gerçekleştirildi.

Sayın Bakanımız, İstanbul’da gerçekleştirilen Türkiye-Kazakistan IV. Mesleki ve Teknik Eğitimde Eğiticilerin Eğitimi  sertifika töreninde, 2012 yılında başlatılan proje kapsamında bugüne kadar 310 eğitimcinin eğitim gördüğünü belirterek Projenin, Kazakistan Eğitim Bakanlığı’nın talebi üzerine TİKA´nın da desteğiyle bugüne kadar başarıyla sürdürüldüğünü, Kazakistan ile Türkiye arasındaki derin tarihi kardeşlik bağlarının en müşahhas en somut bir örneği olduğunu ve iki ülke arasındaki ekonomik, bilimsel ve kültürel ilişkileri önümüzdeki yıllarda daha da arttırarak gelişmesine vesile olacağına ifade etti.

 Projenin başlatılmasında, yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Sayın Bakanımız, eğitim programına katılan eğiticilere sertifikalarını vererek  sertifika alan tüm öğretmenleri öğrencileriyle birlikte tekrar Türkiye´ye beklediklerini dile getirdi.

 

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.