Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ’ın Başkanlığında UNESCO ASPnet Kardeş Okullar Ağı Programı Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

UNESCO Kardeş Okullar Ağı Programı (ASPnet - The Associated Schools Project Network) 1953 yılında kurulmuş, 181 ülkedeki 10,000’in üzerinde eğitim kurumunun yer aldığı evrensel bir eğitim ağıdır. 
Genel Müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ’ın Başkanlığında  UNESCO ASPnet Kardeş Okullar Ağı Programı Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

Dünya Sorunları ve Birleşmiş Milletlerin Rolü, Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitim, Barış ve İnsan Hakları ve Kültürlerarası Öğrenme temaları üzerine inşa edilmiş olan UNESCO Kardeş Okullar Ağı Programı; farklı ülke ve kıtalardaki okullar arasındaki bağlantıları ve projeleri destekleyip her düzeyden öğretmen ve öğrencileri bir araya getirerek uluslararası işbirliğini güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

 

Ankara’da 21 Nisan 2015 tarihinde Sayın Bakanımızın iştirakleriyle ASPnet ağına üye olan okulların katılımıyla bir toplantı düzenlenmiş, ülkemizden ASPnet ağına üye olan okul sayısının artırılmasının hedeflendiği belirtilmiş ve bu konuda ulusal düzeyde farkındalık ve görünürlüğün artırılması için Bakanlığımızın teşvikinin önemi vurgulanmıştır. Bu bağlamda, Bakanlığımız birimlerine yönelik olarak ASPnet Ağı konusunda bilgi vermek amacıyla 18 Eylül 2015 tarihinde Genel Müdürlüğümüz toplantı salonunda “ASPnet Kardeş Okullar Ağı Bilgilendirme Toplantısı” düzenlenmiş olup UNESCO Türkiye Milli Komisyonu yetkilileri tarafından konuyla ilgili bilgi paylaşımında bulunulmuştur. Toplantıya Bakanlığımızın çeşitli birimlerinden yöneticiler de dâhil olmak üzere katılım sağlanmış olup toplantı süresince UNESCO Kardeş Okullar Ağı konusunda ulusal düzeyde farkındalığın ve programın görünürlüğünün artırılmasına yönelik olarak UNESCO yetkilileri ve Bakanlığımız personeli istişarelerde bulunmuşlardır.

 

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.