Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Düzenlenen Törenlerle Başladı

Genel Müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ Ordu´da Gerçekleştirilen 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası Törenine Katıldı.
Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Düzenlenen Törenlerle Başladı

Ordu Valisi İrfan BALKANLIOĞLU, Ordu Belediye Başkanı Enver YILMAZ, Altınordu Kaymakamı Şenol ESMER ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban KARATAŞ’ın katıldığı törende Genel Müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ bir konuşma gerçekleştirmiştir.

 

“Çocuklarımızı Kendi Yeteneklerine Göre Yetiştirelim”

 

”Her şeyin başı eğitim, eğitim olmadan hiçbir şeyin olmayacağını hepimiz biliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı olarak biz de eğitimin Türkiye’de nasıl şekilleneceği, çocuklarımızı nasıl yetiştireceğimiz konusunda çalışmalar yapıyoruz” diyerek konuşmasına başlayan Genel Müdürümüz Ziya YEDİYILDIZ; “Çocuklarımızı mutlaka kendi yetenek ve ilgilerine göre yetiştirmek zorundayız. Aile olarak bizim istediğimiz meslek alanı değil çocuklarımızın ilgi alanı, becerileri doğrultusunda kendi istedikleri, arzu ettikleri mesleklere yönlendirmeniz en büyük arzumuzdur. Çünkü çocuk kendi istediği alanda yetiştiği takdirde hayatta mutlu olacaktır. Velilerimizin özellikle bu konuda gösterecekleri hassasiyet bizleri memnun edecektir.” ifadeleriyle konuşmalarını tamamlamıştır.

 

 

 

Ordu Valiliğinin konuyla iligili haberi

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.