Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

Müsteşarımız Sayın Yusuf TEKİN Kosova Eğitim Bilim ve Teknoloji Bakan Yardımcısını Makamında Kabul Etti.

Kabulün ardından, Ortak Türk Kosova Anadolu Lisesi Mutabakat Zaptı ve Yönetmeliğine ilişkin müzakereler Genel Müdürümüz Sayın Funda KOCABIYIK başkanlığında gerçekleştirildi.
Müsteşarımız Sayın Yusuf TEKİN Kosova Eğitim Bilim ve Teknoloji Bakan Yardımcısını Makamında Kabul Etti.

Kosova´da açılması planlanan Türkiye Kosova Anadolu Lisesine ilişkin  “Ortak Türk Kosova Anadolu Lisesi Mutabakat Zaptı ve Yönetmeliği” taslak metinlerini görüşmek üzere  Kosova Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakan Yardımcısı  Anila Statovci –Demaj başkanlığında ülkemize ziyaret gerçekleştiren heyetle bir araya gelen Müsteşarımız Sayın Yusuf TEKİN, ülkelerimizin tarihten gelen dostluğunu vurgulayarak açılacak Anadolu Lisesi’nin Kosova’lı gençler için çok önemli olduğunu belirtti.

Toplantı açılışında Genel Müdürümüz Sayın Funda KOCABIYIK; Kosova heyetinin ülkemizde bulunmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kosova’nın bağımsızlığını tanıyan ilk ülkelerden biri olduğunu ve ülkelerimiz arasındaki dostluk bağlarını daha da güçlendirecek ortak liseye yönelik müzakerelerinin karşılıklı iyi niyet çerçevesinde geçmesini temennisinde bulundu.

Kosova heyeti başkanı Bakan Yardımcısı Anila Statovci –Demaj’da ülkemizde bulunmaktan ve ortak bir okul açılmasında dolayı memnuniyet duyduğunu dile getirerek açılacak okulun Kosovalı öğrenciler için faydalı olacağını belirtti.

 

Toplantı sonrasında konuk heyet, Fatih Projesi hakkında bilgi almak üzere Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne bir ziyaret gerçekleştirdiler.

 

20-04-201620-04-201620-04-2016

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.