Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

AB SciChallenge Projesi

Avrupa Birliği Araştırma ve İnovasyon Çerçeve Programı Ufuk2020 kapsamında Toplum ile Toplum için Bilim Alanı; toplumsal cinsiyet, bilim eğitimi, açık bilim-açık erişim, araştırma ve inovasyonda etik ile toplumsal katılım konularında projeleri desteklemektedir.

Bu kapsamda Avrupa Komisyonu tarafından fonlanan “Next Generation Science Challenges Using Digital and Social Media to Make Science Education and Careers Attractive for Young People (SciChallenge)” başlıklı projeyle Avrupa genelinde sosyal medya tabanlı bilim kıtası modeli geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Anılan projeye ilişkin detaylı bilgilere http:Project.scichallenge.eu/ adresinden ulaşılabilir.   

Projenin faaliyetleri arasında 50 farklı konuda gençlerin bilime katkısı konulu bir yarışma da yer almaktadır. 10-14 ve 15-20 yaş aralıkları olmak üzere iki farklı yaş grubunu hedefleyen yarışmada; üniversite öncesi öğrencilerin fikirleri, görüşleri veya araştırma önerilerini yansıtan Youtube ve Slideshare kanalıyla paylaşacakları kısa video, poster ve sunumlarla başvurmaları gerekmektedir. Yarışmaya katılan adaylar uzman panelinde değerlendirilerek en başarılı görülenler 2017 yılı Temmuz ayında Avusturya’nın Viyana şehrine davet edilecektir. Bireysel ya da en fazla üç kişilik gruplar halinde başvurulması beklenen yarışmaya başvurular http://www.scichallenge.eu/ adresinden yapılmaktadır.

Son başvuru tarihi:  30 Nisan 2017

 

Tanıtım Dokümanları için eki inceleyiniz.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.