Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

İki Dilde Kitap Okuma Etkinliği

Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği, öğrencilere hem dil ve kültür aktarımını hem de onların bilişsel, duyuşsal ve psikomotor becerilerini geliştirmek amacıyla görev bölgesindeki Neu-Ulm şehir kütüphanesinde iki dilde kitap okuma etkinliği düzenledi.
İki Dilde Kitap Okuma Etkinliği

Pandemi nedeniyle Mart ayında ara verilen Türkçe ve Almanca olmak üzere iki dilde düzenlenen kitap okuma etkinliği, Neu Ulm Şehir Kütüphanesi işbirliğiyle, sosyal mesafe ve maske kurallarına uyularak yeniden başladı.

 

Nasrettin Hoca fıkralarının canlandırmasının yapılarak anlatıldığı etkinlikte çocuklar, Nasrettin Hoca boyaması yapıp, hep birlikte Nasrettin Hoca şarkılarını söyledi.

 

Etkinlik sonunda Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni Nurlu Özdayı, iki dilde kitap okuma etkinliğine gösterilen ilgi için öğrencilere ve velilerine teşekkür etti.

 

İki dilde düzenlenen kitap okuma etkinliği, pandemi nedeniyle herhangi bir kısıtlama olmazsa, her ayın ilk haftasının Cuma günü yapılması planlanıyor.

 

13-10-2020

Emniyet Mahallesi Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü C Blok Yenimahalle/ANKARA abdigmmeb.gov.tr - Kurum Telefon Numaralarına Bağlantılardan Personel İletişimden Ulaşabilirsiniz

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.