Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

İran'da Türk Öğrenciler Bir Araya Geldi

Türkiye'nin Tahran Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği, İran'da lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören Türk öğrencileri buluşturdu.
İran'da Türk Öğrenciler Bir Araya Geldi

Tahran yakınlarındaki Elburz eyaletinin merkezi Kerec kentinde düzenlenen organizasyonda bir araya gelen öğrenciler, etkinlik sayesinde hem birbirleriyle tanışma ve kaynaşma hem de Türkiye'nin yurt dışındaki programları hakkında bilgi sahibi olma fırsatı buldu.

 

Türkiye'nin Tahran Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Hasan Ekinci, İran'da eğitim gören öğrencileri tanıştırma ve kaynaştırma amacıyla böyle bir organizasyon düzenlediklerini söyledi.

 

Yeni eğitim öğretim yılının başında kaynaşmayı sağlamak ve karşılaştıkları problemlerde öğrencilere yardımcı olmak istediklerini ifade eden Eğitim Müşaviri Ekinci, Eğitim Müşavirliğinin daha nitelikli bir eğitim için destek sunduğunu belirtti.

 

Öğrencilere burada yalnız olmadıkları mesajını vermek istediklerini dile getiren Eğitim Müşaviri Ekinci, "Türkiye Cumhuriyeti devleti, öğrencilerimizin arkasındadır. Eğitimin ve bilimin destekçisidir. Dünyanın neresinde olursa olsun öğrencilere elinden gelen imkânı sunmaya hazırdır. Türkiye dünyanın birçok ülkesine öğrenci gönderiyor ve amaç orada edindikleri birikimi ülkelerine taşımalarıdır. Yüksek lisans, doktora ve dil eğitimi için binlerce öğrencimiz dünyanın muhtelif ülkelerinde eğitim görmekte. Ülkemiz bunları desteklemekte ve burs imkânı sağlamaktadır." diye konuştu.

 

Program, Türkçe ve Farsça eserlerden oluşan canlı müzik dinletisinin ardından hep birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 

21-10-201921-10-2019

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.