Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

İSTİKLAL MARŞI ÖZEL SAYISI GAZETE TASARIMI YARIŞMASI

MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından "12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" etkinlikleri kapsamında "İstiklal Marşı Özel Sayısı Gazete Tasarımı Yarışması" düzenlenecektir.
İSTİKLAL MARŞI ÖZEL SAYISI GAZETE TASARIMI YARIŞMASI

Bu yıl 101. yılı kutlanacak olan "12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" etkinlikleri kapsamında yurt dışında yaşayan çocuklarımıza İstiklal Marşı'nın hangi şartlarda yazıldığını ve yaşanan zorlukları fark ettirmek, Cumhuriyetimizin kurulduğu yıllara olan ilgi ve merakı artırmak, İstiklal Marşı'nın kabulü sırasında yaşanan coşkuyu ve millet olmanın gururunu hissettirmek, milli tarih bilinci oluşumuna katkı sağlamak, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u tanımak, Türkçe ve Türk Kültürünü tanıtmak ve yaymak amacıyla "İstiklal Marşı Özel Sayısı Gazete Tasarımı Yarışması" düzenlenecektir.

 

7-11 ve 12-17 yaş arası çocuklar olmak üzere iki yaş grubunda gerçekleştirilecek yarışmaya çocuklarımız, 14 Şubat - 6 Mart 2022 tarihleri arasında https://abdigm.meb.gov.tr/yarismalar/ adresindeki başvuru formunu doldurup, şartname ekinde yer alan şablon ya da kendilerinin araştırıp bulacakları farklı bir şablon ile hazırladıkları gazete tasarımlarını .jpeg formatında sisteme yükleyerek katılabileceklerdir.

 

Değerlendirme sonuçlarına göre dereceye giren ve paylaşılması uygun görülen gazete tasarımları Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün web sayfası (http://abdigm.meb.gov.tr/) ve sosyal medya hesaplarında (twitter/mebabdigm, facebook/mebabdigm, instagram/mebabdigm) yayımlanacaktır.

 

Şartname için tıklayınız

1. şablon için tıklayınız

2. şablon için tıklayınız

Başvuru yapmak için tıklayınız

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.