Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü 

İSTİKLÂL MARŞI ÖZEL SAYISI GAZETE TASARIMI YARIŞMASININ SONUÇLARI BELLİ OLDU

MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından "12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" etkinlikleri kapsamında iki kategoride düzenlenen "İstiklal Marşı Özel Sayısı Gazete Tasarımı Yarışması"nda dereceye girenler belli oldu.
İSTİKLÂL MARŞI ÖZEL SAYISI GAZETE TASARIMI YARIŞMASININ SONUÇLARI BELLİ OLDU

Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün "12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" etkinlikleri kapsamında yurt dışında yaşayan çocuklarımıza İstiklal Marşı'nın hangi şartlarda yazıldığını ve yaşanan zorlukları fark ettirmek, Cumhuriyetimizin kurulduğu yıllara olan ilgi ve merakı artırmak, İstiklal Marşı'nın kabulü sırasında yaşanan coşkuyu ve millet olmanın gururunu hissettirmek, milli tarih bilinci oluşumuna katkı sağlamak, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u tanımak, Türkçe ve Türk Kültürünü tanıtmak ve yaymak amacıyla düzenlediği "İstiklal Marşı Özel Sayısı Gazete Tasarımı Yarışması"nda dereceye girenler belli oldu.

 

Sonuçlara göre;

1. Kategoride Kırgızistan'dan Ali Mirza Gücenmez birinci, Kırgızistan'dan Mehmet Akif Erdoğan ikinci, Kırgızistan'dan Elif Nisa Pasun üçüncü olurken,

2. Kategoride İran'dan Ahmet Miraz Çiftçi birinci, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden Masal Gül ikinci, Almanya'dan Nisa Fatma Kaya üçüncü oldu.

 

Yarışmaya katılan eserler Genel Müdürlüğümüzde sergilenmektedir.

Emniyet Mah. Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Cad. MEB Beşevler Kampüsü, C Blok 06560 Yenimahalle/ANKARA - (0312) 413 2002 2003

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.